Jakie zalety wyróżniają wycinanie laserowe?

Jakie zalety wyróżniają wycinanie laserowe?

Wycinanie laserowe (http://ciecielaser.pl/wycinanie-laserowe-rur-i-profili/) należy do najnowszych technologii obróbki produktów. Elementem tnącym artykuł jest gorący promień lasera i gaz technologiczny o ogromnej czystości. Ze względu na moc narzędzia tnącego przeprowadza się cięcie na trzy rodzaje: technologią wypalania, stapiania i sublimacji. Technologia cięcia laserem jest szybka, przy tymże precyzyjna, artykuł po takim cięciu nie potrzebuje dalszej obróbki. Laserem możemy ciąć metal, stal niestopową wysokostopową, tworzywa syntetyczne, aluminium lub drewno i niemetale: plexi, szkło, papier, ceramikę lub tekstylia.

Jak przebiega wycinanie laserowe?

Podczas mechanizmu cięcia, strumień gazu doprowadzany do powierzchni cięcia z jednej strony blachy wywołuje wydzielanie stopionego oraz utlenionego produktu na inną stronę (przeciwną). W wypadku kiedy zaczynamy mechanizm cięcia od brzegu blachy, sytuacja taka jest od początku. Natomiast kiedy mechanizm cięcia realizujemy w pewnej odległości od brzegu ciętego produktu, wtedy pierwszym mechanizmem cięcia jest wydrążenie otworu. Czynność owa jest skomplikowana, ponieważ nim powstanie wylot, artykuł musi być usuwany na ową samą stronę, z jakiej działa gaz.

Laserowe cięcie tworzyw sztucznych

Technika laserowa wykorzystywana jest podczas cięcia różnych tworzyw syntetycznych, np. polietylenu, poliwęglanu, polipropylenu. Zwłaszcza zalecane jest wycinanie produktów akrylowych. Wiele firm oferuje optymalną uniwersalność – wycina wszystkie modele, gwarantując czyste, nie postrzępione krawędzie. Niedługi termin realizacji zlecenia gwarantują tymczasem duże prędkości cięcia. Wycinanie laserowe ma wykorzystanie np. w produkcji zabawek, rozjaśnianych tablic reklamowych, paneli czołowych narzędzi elektronicznych lub wyświetlaczy.

Zalety cięcia laserem

Największą wartością tego podejścia jest przede wszystkim dokładność, jaką ciężko osiągnąć w wypadku pozostałych metod. Umożliwia to wycinać w metalu różne modele, jakie dobrane są do danego projektu. Cięcie laserowe to także ogromna oszczędność, gdyż pozwala na efektywniejsze zastosowanie produktu. Wykorzystanie strumienia lasera powoduje, iż przecięta powierzchnia jest gładka oraz równa – to niezwykle istotne w wypadku projektów potrzebujących ogromnej dokładności oraz precyzji w przygotowaniu produktów. Dobierając pośród różnych technologii obróbki w sektorze ciężko jest zdecydować się na sposób, jaki będzie w pełni doskonały. Powodem tego jest fakt, iż nie istnieje metoda cięcia produktów charakteryzująca się tylko i wyłącznie samymi mocnymi stronami.